Pierwszy koncert w Norwegii

Uff, trzy dni intensywnych prób zakończone koncertem już za mną. Od piątku do dzisiaj mieliśmy 14 godzin prób, oczywiście z przerwami. Moje palce boleśnie to odczuły już po wczorajszej próbie. Jak zwykle, gdy w orkiestrowej partii mam glissanda, na palcach pojawiają się bąble. Dziś, aby przeżyć, musiałam grać palcami oklejonymi plasterkami. Dzisiejszy koncert był pierwszym z dwóch, zorganizowanych w Stavanger w celu ogrania programu przed konkursem w Trondheim. Graliśmy w budynku Instytutu Muzyki i Tańca Uniwersytetu w Stavanger. Przed nami gościnnie wystąpiła szkolna orkiestra z Madlamark z ponad półgodzinnym programem.

Muszę przyznać, że pomimo mojego wieloletniego doświadczenia w orkiestrowym graniu, siedząc przy harfie tuż przed rozpoczęciem koncertu byłam dość zestresowana. Na szczęście udało mi się bezbłędnie zagrać moją partię, która w dwóch częściach symfonii jest dość trudna rytmicznie. Zacisnęłam zęby i zagrałam też glissanda 😉 Teraz mam dwa dni odpoczynku od harfy, która została w Stavanger. Nie będę potrzebna na ostatniej, wtorkowej próbie, ponieważ orkiestra będzie wtedy czyścić intonację.

Drugi koncert odbędzie się w środę, w Misjonshøgskolen, w towarzystwie Randaberg Musikkorps. W czwartek wieczorem lecę samolotem do Trondheim, wraz z częścią orkiestry. Pozostali wybierają się w piątek skoro świt. O 12 zaczniemy dwugodzinną próbę, 15 minut wcześniej mamy dostęp do tamtejszych instrumentów (instr. perkusyjne, fortepian i harfa). O 14 rozpocznie się konkurs, który będzie odbywał się przez dwa dni, równocześnie w czterech różnych lokalizacjach, tak by 114 orkiestr zdążyło się zaprezentować do sobotniego wieczoru. My zaczynamy grać w piątek o 20.08. W sobotę po 17 mam już lot powrotny do Stavanger, więc nie zostanę na ogłoszeniu wyników, ani na wielkiej imprezie pokonkursowej.

Jak będę mieć jakiekolwiek zdjęcia, to zamieszczę przy okazji postu pokonkursowego 🙂

Trzymajcie kciuki!

1 Comment

  1. Agata
    5 kw. 2014

    Czekamy zatem niecierpliwie na relację po konkursie. Czy członkowie orkiestry poinformują Cię o wynikach? Będziesz mieć jakieś nagrania z występu konkursowego? Chętnie posłuchamy i obejrzymy… Pozdrowienia!

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *