Nasze nowe i „nowe” meble

Powoli zaczynamy meblować nasz mieszkanko. Niedawno kupiliśmy w Ikei regał do małego pokoju, udało nam się go złożyć we dwójkę. Trochę potrwało, zanim posegregowałam wszystkie nuty i poustawiałam je na półkach. Maciek przyniósł z pracy kilka nieużywanych segregatorów, do których mogłam włożyć część nut. Niestety szybko zabrakło mi koszulek, więc będzie trzeba dokupić, żebym mogła skończyć segregację nut. Póki co, mam zajęte dwie dolne półki. Na pozostałych muszę poustawiać książki, myślałam też o dokupieniu jeszcze jednej półki, bo nie będę potrzebowała raczej aż tyle przestrzeni między nimi. Może w przyszłości ustawię tam pudełka z różnymi drobiazgami, o ile będzie jeszcze wolne miejsce.

Kilka dni temu znalazłam na stronie internetowej www.finn.no, gdzie są wszelkie ogłoszenia (tam znaleźliśmy mieszkanie), ofertę ze sprzedażą używanego stołu i krzeseł. Od jakiegoś czasu szukałam kompletu krzeseł pasujących do naszego dużego stołu. W piątek Maciek zadzwonił pod podany numer, okazało się, że nie możemy kupić samych krzeseł bez stołu, ale i tak umówił się na wieczór. Pojechaliśmy do Soli, ja miałam przeczucie, że weźmiemy te krzesła, Maciek zaś sądził, że niekoniecznie 😉 Jednak się zdecydowaliśmy. Właściciel pomógł Maćkowi rozkręcać stół, ja wynosiłam z mieszkania osiem krzeseł, które miały wyjmowane siedzenia. Maciek sprytnie tak wszystko poukładał, że w samochodzie zmieścił się stół (oddzielnie blat i duża podpórka) oraz osiem krzeseł. Jedno krzesło jechało na mnie, a jedno wystawało oparciem przez okno za mną. Stół zostawiliśmy na razie na werandzie pod dachem, nawet go jeszcze nie skręciliśmy, a krzesła pięknie się wpasowały do naszej jadalni. Z tej okazji, że wreszcie mamy piękny komplet mebli, nakryłam stół naszym nowym fioletowym obrusem, dopasowanym do kuchennej rękawicy, łapki, ścierki do naczyń i fartucha kuchennego.

Dołączam zdjęcia naszych nowych nabytków.

2 komentarze

  1. Barbara
    26 lis 2013

    Cieszymy się razem z Wami 🙂 Krzesła bardzo ładne, półki też będą funkcjonalne, i pasują do wnetrza. Tylko tak dalej!!! Pozdrowienia od Rodzinki 🙂

  2. Piotrek
    30 lis 2013

    Ech…taki stół mi się marzy…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *